Parafia pw św. Marii Magdaleny
email:nowemiasteczko@diecezjazg.zg.pl

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01. 2020

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła. O godzinie 16.30 zapraszamy do kościoła MM na nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie oraz o jedność chrześcijan. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, dlatego zachęcamy aby pamiętać w naszych modlitwach o budowaniu jedności.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w piątek, św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, w sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła.

3. Za tydzień w całym Kościele, zgodnie z ustanowieniem przez papieża Franciszka, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. „(…)musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.  Podczas każdej Mszy św. odbędzie się intronizacja Pisma św, abyśmy także w tym czasie intronizowali Pismo Święte w naszych domach i czytali rozważając Słowo Boże.

4. Także w przyszłą niedzielę, po mszy św o godzinie 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu znanej nam grupy muzycznej z Zielonej Góry.

5. W środę o godzinie 16.00 na salce parafialnej odbędzie się spotkanie i dzieci i rodziców Scholki oraz młodszych ministrantów i rodziców w sprawie wyjazdu na zimowisko. Także w środę przypada 22 dzień miesiąca stycznia. Zapraszamy na Mszę św i nowennę ku czci św. Rity do kościoła OB na godzinę 17.00.

6. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Ma ona charakter modlitewny, duszpasterski, ma wnieść błogosławieństwo Boże w życie rodzinne. Prosimy przygotować na stole świece, krzyż, wodę święconą. Zamiast kropidła może być zielona gałązka np. świerka. Gorąca prośba, aby na czas wizyty zabezpieczyć swoich czworonożnych przyjaciół, tak by nie koncentrowały uwagi na sobie. Z kapłanami będą wędrować także ministranci. Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy wizytę o godz. 15.00, a w sobotę od godz. 10.00. (Plan Kolędy).

7. Kancelaria parafialna ze względu na kolędę nie będzie czynna. Wszystkie sprawy można załatwiać w godzinach porannych po Mszy św. o godz. 9.00. W czasie kolędy spowiedź święta rano od godz 8.30 w kościele MM.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Nowe Miasteczko 19.01.2019