V NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.05.2021 r.

1. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną nowe limity w kościołach to: kościół MM – 26 osób; kościół OB – 60 osób; Gołaszyn – 17 osób; Popęszyce – 13 osób; Borów Polski – 9 osób i Rejów – 5 osób (1 osoba na 15 m2).
  2. Dziś obchodzimy pierwszą Niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic ŻR. Intencja modlitewna na maj: o rozkochanie w Bogu dzieci, które w naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W dniach 2 -10 maja będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa w. intencji mężczyzn i rodzin przygotowując się w ten sposób do drugiej rocznicy nawiedzenia kopii obrazu św. Józefa z Kalisza, którą obchodzić będziemy 11 maja.
  4. W poniedziałek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Nie ma tylko Mszy św. w Borowie Polskim i Rejowie.
  5. Z zachowaniem przepisów sanitarnych dzieci pierwszokomunijne spotykają się w tym tygodniu w kościele OB według następującego programu: w poniedziałek – klasa 3C; we wtorek – klasa 3A; w środę – klasa 3B o godzinie 16.00.
  6. Na prośbę papieża Franciszka pragniemy włączyć wszystkie dzieci do modlitwy o ustanie pandemii oraz o pokój na świecie. Dzieci poszczególnych klas szkoły podstawowej zapraszamy do kościoła MM według następującego programu: w piątek o godz. 15.00 – klasa 5, natomiast o godz. 16.00 – klasy 6; w sobotę o godz. 16.30 – klasy 1 i 2 natomiast o godz. 17.00 – klasy 4.
  7. Kandydaci do bierzmowania przychodzą w Niedzielę do kościoła OB na godz. 18.00.
  8. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
  9. We wtorek ministranci gromadzą się na Mszy św., a po nabożeństwie majowym zbiórka na salce parafialnej.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na modlitwę o powołania oraz o uświęcenie kapłanów, natomiast w piątek zapraszamy na adorację i spowiedź od godz. 17.00.
  11. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane.
  12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dawid Polak zam. w Nowym Miasteczku i Karolina Natalia Piasecka zam. w Leszczynach.
  13. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  14. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć po 15 zł świecę jako cegiełkę miłosierdzia na rzecz Caritas.