II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

1. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. możemy składać ofiary do puszek na dzieła misyjne. W zeszłą niedzielę na prace remontowo-budowlane zebraliśmy 1810,10 zł. Za wszelki przejaw serdeczności składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30 oraz Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele MM.
  3. Grupa młodsza kandydatów do bierzmowania (klasy VII) spotyka się 1 marca, w poniedziałek o godz. 17.30 w kościele MM na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W każdy wtorek w kościele MM o godzinie 17.30 jest Droga Krzyżowa dla dzieci wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Zapraszamy w czwartek na godz. 18.00 na Mszę św. i modlitwę o powołania i uświęcenie kapłanów za wstawiennictwem św. o. Pio. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.  W sobotę zapraszamy na czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP według następującego planu:

17.00 – I. Cz. Tajemnice Radosne – prowadzi Róża MB Licheńskiej

17.30 – II. Cz. Tajemnice Światła – prowadzi Róża MB Pięknej Miłości

18.00 – Msza Święta, wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu

18.30 – III. Cz. Tajemnice Bolesne – prowadzi Róża MB Rokitniańskiej

19.00 – IV. Cz. Tajemnice Chwalebne- prowadzi Róża Królowej Pokoju

1. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Jednak udamy się tylko do tych chorych, których rodzina zgłosi w zakrystii.
  2. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic ŻR. Intencja na marzec: o łaskę nawrócenia i duchową przemianę w czasie Wielkiego Postu.
  3. Podejmując wielkopostne umartwienia, chcemy pamiętać także o najuboższych. Pod hasłem „koszyk miłosierdzia” zachęcamy do włączenia się w zbiórkę żywności długoterminowej dla ubogich z naszej parafii. Dary można składać w każdy piątek przed i po Mszy św. wieczornej na salce parafialnej.
  4. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą rekolekcje wielkopostne, które w dniach 7-10 marcagorzowskiej katedrze poprowadzi  prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: Niedziela, 07 marca o godz. 10.30, natomiast w dniach 08-10 marca (poniedziałek – środa) o godz. 19.00.
  5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii w tym roku odbędzie się w dwóch blokach konferencyjnych w soboty 13 i 20 marca w godz. 9.00-14.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
  6. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Dobre Nowiny”.