XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic ŻR. Intencja na sierpień: o wiarę dla błądzących i wątpiących, Boże błogosławieństwo dla rolników i pracujących na roli jak również dla wypoczywających.
  2. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Dzień Solidarności z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi oraz kataklizmów naturalnych w ostatnim czasie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dar serca do puszek. Za wszelki przejaw ofiarności, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  3. Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę – 1 sierpnia – od godz. 10.00 – 14.00 przy kościele Opatrzności Bożej będzie można skorzystać z obecności medyków, którzy będą szczepili jednorazową szczepionką chętnych przeciwko Covid-19.
  4. W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli – można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  5. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na spowiedź świętą od godz. 17.30 oraz na nabożeństwo w intencji powołań oraz o uświęcenie kapłanów do św. o. Pio. W piątek zapraszamy na spowiedź i adorację eucharystyczną od godz. 17.00, natomiast w sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne, które będzie miało następujący przebieg:

8.00 – Część I – Róża MB Licheńskiej

8.30 – Część II – Róża MB Pięknej Miłości

9.00 – Eucharystia i wystawienie Najśw. Sakramentu.

9.30 – Część III – Róza MB Rokitniańskiej

10.00 – Część IV – Róża Św. Marii Magdaleny.

10.30 – Błogosławieństwo eucharystyczne i Apel maryjny.

1. Serdeczne podziękowania kierujemy wszystkim, którzy materialnie i duchowo włączyli się w przygotowanie i przebieg odpustu parafialnego oraz wspólnego „Pikniku rodzinnego” ku czci naszej patronki św. Marii Magdaleny. Ogółem zebrano 2.550 zł. „Bóg zapłać” za pyszne ciasta paniom z kół różańcowych, za „magdalenki”, za przygotowanie grilla, za wszystkie fanty oraz za pomoc organizacji i przebiegu całych uroczystości. Strażakom i ministrantom seniorom oraz myśliwym za przepyszny bigos. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz panu Zdzisławowi Zwarycz za przygrywanie podczas pikniku. Pani organistce i młodzieży za niesienie obrazu św. Marii Magdaleny w procesji. Za dekoracje i wystrój kościołów oraz gościom za przybycie i udział we wspólnej modlitwie i zabawie.
  2. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  3. W stan małżeński mają zamiar wstąpić: Gabriel Pawliszyn oraz Katarzyna Niwińska zam. w Rejowie. Zapowiedź I.
  4. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.