I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. RORATY– Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 17:00. Na pierwsze Roraty zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież oraz dorosłych już jutro. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej przychodzą według następującego planu: w poniedziałki – klasa III A; w środy – klasa III B i w piątki – klasa III C.
  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o9:00, w czasie której zostaną poświęcone Medaliki.
  4. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wczwartek:o godz. 17:00 Msza św. o powołania i za kapłanów za wstawiennictwem św. o. Pio. W pierwszy piątek: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 9.00 i adoracja do godz. 17.00. Od godz. 16.00 – spowiedź św. W pierwszą sobotę: Czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP według następującego planu: – godz. 16.00 – Cz. I – Róża MB Licheńskiej; 16.30 – Cz. II- Róża MM Kolbe; 17.00 – Eucharystia i wystawienie Najświętszego Sakramentu; 17.30 – Cz. III – Róża Królowej Pokoju; 18.00 – Cz. IV MB Pięknej Miłości i Zakończenie uroczystym błogosławieństwem.
  5. Ze względu na trwające obostrzenia nie będzie w tym miesiącu zwyczajnych odwiedzin chorych. Odwiedzimy jednak tych, którzy wyraźnie o to poproszą.
  6. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic ŻR. Intencja na grudzień: o wierność na modlitwie dla kapłanów.
  7. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla katolików na Wschodzie.
  8. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęło w naszym kościeledrzewko szczęścia z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do niedzieli 20 grudnia.
  9. Pragniemy także przyjść z pomocą najbiedniejszym starszym z naszej parafii, organizując akcję: „Koszyk pełen serca”. Produkty długoterminowe oraz chemię można składać w salce parafialnej w każdy poniedziałek i piątek w godz. 16.00-17.00.
  10. W sobotę w godzinach 11.00 – 16.00 ministranci będą roznosili do naszych domów wigilijne opłatki. Ministranci odwiedzą południową część Nowego Miasteczka począwszy od ul. Poniatowskiego, Głogowska, Rynek i Kolejowa.
  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia świece adwentowe: duże – 15 zł i małe – 6 zł.
  2. Jest też prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Dobre Nowiny”.