Bal Wszystkich Świętych

6 listopada 2018 ks_alek

Bal Wszystkich Świętych 2018

Dnia 31 października odbył się II Bal Wszystkich Świętych w naszej parafii. To cudowny dzień przepełniony zabawami i konkursami związanymi z Uroczystością Wszystkich Świętych, a także czas prezentacji strojów świętych. W tym roku zachwycił nas strój świętego Tymona, Mikołaja, Szymona, świętej Weroniki, Katarzyny, Lidii, Maryj oraz licznych aniołów.

Jak sama nazwa wskazuje, dzień Wszystkich Świętych to święto kościelne podczas którego oddajemy cześć tym, którzy świętości dostąpili.  Jest to okazja, żeby bawić się i radować z tego, że mamy tylu świętych. Każdy z nas powinien dążyć do świętości i taki jest główny przekaz tego balu. Dzieci znakomicie wyczuwają tę fantastyczną aurę, która na balu panuje i wspaniale się bawią.

Poza wspólną zabawą – tańcem i śpiewem, charakterystyczne dla tej imprezy jest to, że wszyscy mają tego dnia okazję, żeby przemienić się w znany nam wizerunek jednego ze świętych. I tak co roku najwięcej jest aniołów, ale nie brakuje również oryginalnych strojów, kojarzących się ze świętymi. 

Bal Wszystkich Świętych to też znakomita okazja, aby dzieci, od najmłodszych do najstarszych mogły się przekonać, że bycie świętym to nie umartwianie się i smutek, a właśnie odwrotnie – radość i wspólna zabawa. Przykładem tego, że święty nie musi być ponurakiem, jest nasz polski papież, dziś św. Jan Paweł II. Pewnie historia nie pamięta papieża, a co dopiero świętego, o którego poczuciu humoru napisano by tyle publikacji i nagrano tyle filmów. Nie fabularnych, ale dokumentów, w których nam ten swój fantastyczny humor pokazuje. 

W tym roku dzieci naszej parafii uczestniczyły już w strojach świętych na modlitwie różańcowej a potem uczestniczyły we Mszy św., następnie odbył się „Pochód Świętych” ulicami Nowego Miasteczka i w sali GOK-u wszyscy święci bawili się przy dźwiękach muzyki. Najpiękniejsze i oryginalne stroje zostały nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymali także drobny upominek. Dziękujemy dyrekcji Gminnego Osrodka Kultury za współpracę i pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej zabawy. Dziękujemy także młodzieży z KSM-u parafialnego za pomoc w przygotowaniu niespodzianek dla dzieci.  

Wszystkim uczestnikom balu gratulujęmy pomysłów i dziękujęmy za wspólny czas modlitwy i radosnego świętowania.