EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa 12 – 13 kwietnia

19 marca 2019 ks_alek

                  Licząca ponad 25 km trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej została wytyczona na odcinku między Nowym Miasteczkiem a Szprotawą. Chętni do odprawienia wielkopostnego nabożeństwa rozpoczną je Mszą świętą w kościele Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku w piątek 12 kwietnia 2019 r o godzinie 21.00,  a zakończą w jednym z najstarszych kościołów w regionie, a mianowicie w pochodzącej z IX w. szprotawskiej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP.

                    Ekstremalna Droga Krzyżowa staje się coraz popularniejsza. Dlatego też nie mogło jej zabraknąć w naszej parafii. Jest to Ekstremalna  – bardzo wymagająca czy wręcz trudna Droga Krzyżowa gdyż idziemy w zupełnej ciszy aby móc samemu usłyszeć swoje  pragnienia i usłyszeć głos Boga, który mówi w ciszy. Chcemy w ten sposób odkrywać swoją bliskość z Bogiem i nasze zaufanie wobec Niego. Staramy się iść w małych grupkach. Pójście w grupkach daje nam poczucie braterstwa i bezpieczeństwa ale nie zwalania z ciszy. Zachęcajmy innych. To jest wyjątkowa Droga, gdyż idziesz z Jezusem sam, nikt ci w tym nie przeszkadza, idziesz w ciszy, masz okazję słuchać własnego sumienia i serca i głosu Boga, idziesz nocą, nikt oprócz Boga nie ogląda twoich zmagań z sobą, ze swoja słabością, zmęczeniem, cierpieniem czy lękiem. Tak wyjątkową sytuację masz przygotowaną, Droge masz wytyczoną, zachętę do modlitwy i rozważań podaną. Wszystko jest, potrzebny tylko twój trud, samotność, milczenie.  Jezus czeka by iść z tobą i pomóc jak Maryja, pełnym miłości spojrzeniem, jak Szymon mocnym ramieniem czy jak Weronika by otrzeć twoje łzy. On, Jezus podniesie cię, nie bój sie. Idź.

 Serdecznie zapraszamy.